Den almindelige opstart af klubben udskydes yderligere, efter gårsdagens forlængelse af restriktionerne.

Ny dato for opstart er tirsdag d. 6. april. 

Mens vi venter, er vi dog gået igang med planlægge mulighederne for udendørsaktiviteter for vores medlemmer. Vi ønsker nemlig at kunne tilbyde aktive tilbud, som falder inden for de rammer, der fra regeringen er sat vedrørende udendørs idræts- og foreningsaktiviteter. Lige nu arbejder vi med tankerne om, at der skal tilbydes aktiviteter for alle aldersgrupper, på tidspunkter, hvor der normalt ville være svømmehold. 

Vi håber at kunne afholde disse fælles forårsaktiviteter med vores medlemmer - men kan dog ikke give nogen garanti, da de konkrete rammer af restriktionerne først skal helt på plads. Derfor er det hverken sikkert endnu hvad det kan blive til, eller hvornår det kan starte op. Men vi arbejder benhårdt på at det skal lykkes!  

Eventuelle spørgsmål skal rettes til: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..

 

Svømmehilsner og god weekend fra H2Odense

© H2Odense 2023